Bajeczny świat

Wiele osób ma nie lada kłopot, gdy przychodzi czas zaaranżować wnętrze pokoju dziecięcego. Dzieci mają niesłychaną wrażliwość na kolory, dlatego warto dowiedzieć się jakie barwy sprzyjają rozwojowi naszego malucha oraz wpływają pozytywnie na jego nastrój i samopoczucie. Warto również pamiętać o tym, że maluchy mają swoje zainteresowania i warto aranżacją wnętrza ich pomieszczenia do tego nawiązać.

Pokój dziecięcy powinien być bajkowy w swojej kolorystyce oraz licznymi nawiązaniami do postaci z bajek. Duża różnorodność barw pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Pobudza ich intelekt oraz chęci do poznawania świata.

Ściany stanowią bardzo dużą przestrzeń do zagospodarowania. W głównej mierze dzięki nim można nadać ciekawego kształtu aranżacji pokoju dziecięcego. Niemal idealnym rozwiązaniem do tego są fototapety.

Fototapeta 3D 039 Belly Button Bears

Fototapeta 3D 003 Spiderman

Fototapeta 3D 012 My Little Pony

Jak widzimy mnogość kolorów i kształtów, a do tego nawiązania do bajkowych bohaterów, którzy znani są naszym małym pociechom z bajek, które oglądają. Wszystko to sprawia, że pokój nabiera typowo dziecięcego charakteru. Oczywiście charakter tego pokoju powinien być dopasowany do płci naszego dziecka oraz jego wieku. Dlatego musimy nastawić się na to, że pokój naszego dziecka będzie wymagał wraz z upływem czasu niewielkich remontów zarówno jeżeli chodzi o ściany jak i meble.

Wnętrza pokojów dziecięcych można również ozdobić za pomocą obrazów, które zachowują podobną konwencję co fototapeta. Bardzo duża mnogość kolorów, wyimaginowane postaci, które przywodzą na myśl same pozytywne skojarzenia.

Obraz dla dzieci Zwierzątka 2

Obraz dla dzieci Zwierzątka 3

Bardzo ważne w pokoju dziecięcym są również tapety, którymi pokrywane są pozostałe ściany. Oczywiście tak jak w pozostałych przypadkach nie bez znaczenia są tutaj kolory. Bardzo duża różnorodność kolorystyczna to element charakterystyczny każdego pokoju dziecięcego. Występują również tapety z wizerunkami różnych postaci.

Tkanina Rush 3248 What a Hoot !

Tkanina Little Letters 3234 What a Hoot !

Pasek samoprzylepny 905-3 DANDINO

A Ty co o tym myślisz? Napisz!