Dekoracja kuchni

Kuchnia to specyficzne wnętrze. Co warto do niej kupić, oprócz zestawów mebli i przydatnego sprzętu AGD? Dodatki? A może tapetę? Dekoracje ścienne?

Przeważająca większość pomieszczeń zwanych kuchniami służy do tego, by przygotowywać tam pożywienie dla siebie i całej rodziny. Dekoracja wnętrza powinna więc być możliwie „apetyczna”, czyli sprawdzą się wszelkie motywy roślinne, zwłaszcza owocowo-warzywne, w żywych, radosnych kolorach. Wybierając tapetę, warto wziąć pod uwagę fakt, że większość rodzin również w kuchni spożywa posiłki – nie zawsze można robić to w jadalni, bo jej nie ma albo też używana jest na specjalne okazje. Tapeta do kuchni powinna wzmagać apetyt na daną potrawę, oczywiście atrakcyjnie podaną. Może być utrzymana w jasnych barwach i zawierać piękne egzemplarze smakowitych owoców czy soczystych warzyw.
Tapeta 819212
Nowoczesne kuchnie jednak często urządzane są nieco inaczej i tło – ściany – mają barwy ciemniejsze, być może dlatego, żeby wydobyć atrakcyjny koloryt mebli.
Tapeta 733914

Będziemy zadowoleni z użycia w kuchni fototapety. Dobrze dobrana sprawi, że każda potrawa będzie pachnieć i smakować o wiele lepiej. Możemy zdecydować się na efektowny widoczek pozornie niezwiązany z tym, co się w kuchni robi, ale przecież świat niektórych osób kręci się wokół innych rzeczy niż jedzenie.
Fototapeta FT0181 Las we mgle
Wielbiciele tradycji mogą wybrać, jak najbardziej, fototapetę owocową czy warzywną, która czasem bywa bardziej smakowita od jedzenia.
Fototapeta FM0444 Owoce (Giuseppe Porzani)

A co powiecie na obraz? Obrazy kojarzą nam się z salonem czy gabinetem, rzadziej z kuchnią, ale chodzi o to, żeby dobrać coś pasującego do pomieszczenia – kuchnia jest pomieszczeniem jak wszystkie inne, a więc możemy jak najbardziej udekorować ją obrazem. Zwracamy uwagę na kolorystykę, co jest najważniejsze w przypadku konsekwentnie urządzonych wnętrz.
Obraz Ciemne ziarna kawy
Piękne barwy, kształty i kolory ucieszą nasze oko i zachęcą do tego, by spędzać w kuchni więcej czasu. Nie będzie to czas stracony, jeśli będziemy czuć się wewnątrz swobodnie i przyjemnie.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!