Nowoczesne mieszkanie

Ciężko zdefiniować, co oznacza w naszych czasach „nowoczesne mieszkanie”. Pojęcie to jest dzisiaj mocno skomplikowane, ponieważ dawno nieaktualne już trendy wracają z niewielkimi tylko modyfikacjami i dodatkowo łączą się z nową modą – efekty bywają krańcowo różne, najlepiej więc korzystać z porad projektantów wnętrz bądź regularnie czytać prasę branżową. Nowoczesność jest względna, generalnie najważniejsze bywa to, żebyśmy dobrze się czuli we wnętrzu, które urządziliśmy sami bądź z pomocą specjalisty. Wygoda mieszkania jest osiągana dzięki zapewnieniu sobie wszystkich składowych, a więc dobrej jakości mebli, przejrzystego wystroju wnętrza, sprawnych sprzętów i wyjątkowych dekoracji. Zastanówmy się zatem czy ozdoby muszą być traktowane po macoszemu?

Dekorowanie mieszkania fantastycznie wpływa i na nasze samopoczucie podczas tej pracy, i na późniejszy wygląd pomieszczeń, w których będziemy pracować, jeść, spać itd. Tymczasem liczne osoby wciąż pomijają ten etap, wstawiając do wnętrza pewną ilość mebli i przydatne im urządzenia AGD lub RTV i na tym kończąc szumnie określone „meblowanie”. Dekoracje tworzą charakter danego pokoju i całego mieszkania, warto więc poświęcić nieco czasu na ich dobranie. Nie musimy przejmować się np. brakiem miejsca lub tym, że kupując coś dekoracyjnego, poświęcimy tym samym funkcjonalność mieszkania. Są ozdoby, które widać, ale które nie zajmują cennej przestrzeni we wnętrzu. Jak to możliwe?

Ozdoby te umieszcza się po prostu na ścianach. Najpopularniejsze są tapety, które niemalże „wnikają” w ścianę, tworząc po prostu interesujące tło do pozostałego wystroju mieszkania, są kolorowe, z drobnym bądź bardziej widocznym deseniem.
Tapeta CHE1102 Allegro Orange SCHERZO
Tapetę dobieramy tak, by podkreślała wszystkie elementy wnętrza, może być w ciepłym bądź zimnym odcieniu, gładka lub z deseniem. Gdy zależy nam na uwypukleniu urody danego fragmentu mieszkania bądź ukazaniu tego, co nas pasjonuje bądź ciekawi, możemy użyć fototapety. Jest to ogólnie nowoczesne rozwiązanie, więc mamy niemalże zupełną dowolność w wyborze. Ciekawe są chociażby abstrakcyjne wzory i kolory.
Fototapeta 00676 Paradigm Shift
Jako nowoczesne rozwiązanie uważane są też obrazy, co ciekawe, często pozbawione ram. Wybierzmy taki, który obdarzymy uczuciem od pierwszego wejrzenia.
Obraz Świeża woda

A Ty co o tym myślisz? Napisz!